VIP Shiptar

Ndërron jetë kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri

Lajmi i zi për futbollin kosovar, pasi ka ndërruar jetë kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës.

Legjenda e futbollit kosovar ka pasur një komplikim dhe është dërguar me urgjencë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Pasi është rënduar gjendja e tij, Vokrri ka ndërruar jetë.

Lajmi për portalin Viplajme është konfirmuar nga zëdhënsja e QKUK-së, Mirlinda Qyqalla.

“Pacienti ka ardhur pa shenja jete rreth orës 10:30. Përkundër të gjitha përpjekjeve tona, nuk kemi arritur ta kthejmë në jetë”, ka konfirmuar për Telegrafin zëdhënjsa e QKUk-së, Mirlinda Qyqalla.

Kësisoj FFK mbetet pa udhëheqësin e saj, ndërsa Kosova humbi njërin nga futbollistët më të mëdhenj në histori.

Vokrri ishte në krye të Federatës së Futbollit të Kosovës që nga viti 2008.

Telegrafi i shprehë ngushëllime familjarëve, kolegëve dhe miqëve të të ndjerit.

Lamtumirë Legjendë. /VipLajme/

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *